İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Birleşik Krallık Devleti topraklarına iş toplantısı/konferansa katılım, iş görüşme randevusu, uluslararası ticari organizasyonlarına katılım veya akademik araştırma amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin başvuruda bulunması gereken İş Ziyaretçisi Vizesi (Business Visitor Visa, akademisyen-doktor ve diş hekimleri dahil) kısa süreli tek ya da çok girişli olan bir vize türüdür. Ancak İngiltere’ye düzenli seyahat etmeyi gerektiren nedenini belgelerle beyan etmesi halinde kişiler Uzun Süreli İngiltere vizesine başvuru yapabilirler. Uzun süreli İngiltere vizesi için 1 yıllık-2 yıllık-5 yıllık-10 yıllık süreli İngiltere İş Ziyaretçi Vize başvurusu imkanı bulunmaktadır. Ancak uzun süreli İngiltere vizeleri ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur. 

Birleşik Krallık Devleti, Avrupa Birliği üyesi olduğu halde farklı bir vize politikası uygulaması nedeniyle, İngiltere vizesi Schengen statüsüne sahip bir vize değildir. Bu nedenle İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi Schengen vizesi özelliği taşımamasından dolayı İngiltere genel ziyaretçi vizesi sahibi kişiler, İngiltere seyahatleri devamında Schengen Bölgesi üyesi diğer ülkelere yapacakları seyahatleri için Schengen vizesi başvurusu yapmak zorunda kalacaklardır. 

İngiltere Birleşik Krallığa seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye turistik amaçlı giriş yapabilmeleri için Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere vize işlemlerinden muaftırlar.

Firmamız üzerinden yapacağınız başvurularda yapılacak ufak hataların zaman ve para kaybına neden olmaması için;
İngiltere vize işlemleri için talep edilen istenen tüm belgeler sizden talep edilerek İngiltere ve Türkiye'de bulunan konusunda uzman danışmanlarımızca eksiksiz şekilde hazırlanıp, tüm başvuru işlemleriniz sizin adınıza tamamlanıp, randevunuz sizin talepleriniz doğrultusunda Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul veya İzmir'de bulunan randevu merkezlerinden alınmaktadır.