Ankara Antlaşması Vizesi Avantajları

  • İngiltere Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler burada yerleşik yaşama hakkına sahip olurlar.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ECAA Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’de kendi işini kurabilir ya da mevcut bir şirkete ortak olabilirler.
  • Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye yerleşen kişiler İngiltere vatandaşlarına sunulan ücretsiz ve sağlık gibi haklardan faydalanabilirler.
  • Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye yerleşen kişiler askerlik hizmetlerini 37 yaşına kadar erteleyebilir ve bedelli askerlik hakkından faydalanabilirler.

Ankara Antlaşması Vize'si ile Eşimi İngiltere'ye götürebilir miyim ?

ECAA Ankara Antlaşması vizesi kapsamında İngiltere’ye yerleşen kişiler bakmakla yükümlü oldukları kişileri yanlarında götürebilirler. Aile bireyleri kişinin vize başvurusunda beyan ettiği mesleği yapmakla yükümlü değildir. İstedikleri diğer bir alanda çalışabilirler.

Ankara Antlaşması sonrasında Aldığım Vatandaşlık Türkiye ile sorun yaşanırsa etkilenir mi ?

Ankara Antlaşması vizesinde stand- still( değiştirilemez) kuralı bulunmaktadır. Yani Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığına geçen ya da otum hakkı elde eden kişilere ilişkin uygulamalar herhangi bir şekilde ya da koşulda değiştirilemez.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığı alınır mı?

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler başlangıçta 1 yıl devamında ise 3 olmak üzere toplam 4 yıl çalıştıktan sonra, süresiz oturum için başvuru yapabilirler. Süresiz oturum hakkı elde eden kişilerin sadece kendi işini yapma zorunluğu ortadan kalkar. Böylece kişi, başka bir işte ya da hem kendi işinde hem de başka bir işte çalışma hakkını elde eder.

Ankara Antlaşması vizesi sahibi kişiler, İngiltere’ye yerleştikten 5 yıl sonra "İngiltere Vatandaşlığı" için başvuruda bulunup İngiliz pasaportu alma hakkı kazanır.

 

Ankara Antlaşması Vize'si ile Eşimi İngiltere'ye götürebilir miyim ? Ankara Antlaşması sonrasında Aldığım Vatandaşlık Türkiye ile sorun yaşanırsa etkilenir mi ? Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığı alınır mı? Ankara Antlaşması Vize'si ile Türkiye'de bedelli askerlikten faydalanabilir miyim? Sorularının yanıtlarını bu makalemizde bulabilirsiniz.