Ankara Antlaşması Nedir?

(ECAA) Ankara Antlaşması, İngilizce adıyla European Community Association Agreement (Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması)'nın kısaltılmış adıdır. ECAA Vizesi, ya da daha yaygın bilinen adıyla Ankara Antlaşması vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması imzalamış olan ülkelerin vatandaşlarına, İngiltere tarafından verilen iş kurma izni vizesidir.

Ankara Antlaşması vizesi, başvuru sahibine, İngiltere'de yaşama ve kendi işinde çalışma izni sağlar. Burada önemli olan, başvuru sahibinin kendi işini yapıyor ve bu işten kendine yetecek kadar para kazanıyor olmasıdır.  İlk olarak 1 yıllık verilen Ankara Antlaşması ile (1.yılın sonunda) artı 3 yıllık uzatma vizesi de alındığında toplam 4. Yılın sonunda Sürekli Oturum İzni alınabilir ve 5. yılın sonunda ise İngiliz vatandaşlığına geçiş için başvuru yapılabilir.

Sonuç olarak Ankara Antlaşması İngiltere vizesi, Türk Vatandaşlarına İngiltere'de / Birleşik Krallık ‘ta serbest meslek sahibi olarak ve herhangi bir genel asgari şart (sermaye, dil, eğitim vb.) koşulmaksızın iş kurma ve daha sonrasında Vatandaşlık alma imkanı sunmaktadır.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak belirtilen iş alanı ile ilgili yeterli bilgi, tecrübe, sermaye ve gerçekçi bir iş planının varlığının ispat esilmesi yeterli olacaktır.

Sizin için hazırladığımız iş planı ve başvuru dosyası ile birlikte tüm başvurunuzu İngiltere'deki yetkilendirilmiş avukatlar ile birlikte tamamlıyoruz. Vize sürecinde ve sonrasında İngiltere’ye adım attıktan sonraki süreçte size yol göstermekte, gerekli bağlantıları sağlamakta ve detaylı bilgi paylaşımımızı sürdürmekteyiz. Birinci yılın sonundaki vizenizin uzatma döneminde de destek olmaya devam ediyoruz.

Ön görüşmelerimiz ücretsizdir. 

Değerlendirme ve detaylı bilgi için bizi 0212 296 39 33 nolu telefondan arayabilir ya da bilgi formunu doldurabilirsiniz.

 

Ankara Antlaşması nedir, Ankara Antlaşması vizesine nasıl başvurulur, Ankara Antlaşması'na kimler başvurabilir,Ankara Antlaşması ile İngiltere'ye nasıl yerleşilir, Ankara Antlaşması Vizesi kaç sene geçerlidir, Ankara Antlaşması bitince İngiltere'de nasıl kalınabilir, Kaç sene sonunda İngiltere vatandaşı olunabilir? Sorularılarının cevapları bu makalemizde.